e 
_PEWNA STRONA INTERNETU_

Jesteś tutaj: Profanum I Refleksje inspirowane (wstęp) O cierpieniu... (fragmenty)


O cierpieniu, czyli prośba o deszcz (fragmenty)

"Prawdziwą miłość mierzy się termometrem cierpień".
Dz. 342
"W cierpieniach duszy czy ciała staram się milczeć, bo wtenczas duch mój nabiera mocy, która płynie z Męki Jezusa".
Dz. 487
"W najcięższych mękach, wzrok swej duszy zatapiam w Jezusa Ukrzyżowanego; nie spodziewam się pomocy od ludzi, ale ufność swą w Bogu mam, w Jego niezgłębionym miłosierdziu, jest wszelka nadzieja moja".
Dz. 681
"Usta moje milczą, gdy uszy są przesycone urąganiem. Staram się o ciszę serca swego, pośród cierpień największych i zasłaniam się tarczą Imienia Twojego przeciw pociskom wszelkim".
Dz. 1040
"Jądro miłości - jest ofiara i cierpienie. Prawda chodzi w wianku cierniowym. Modlitwa tyczy się rozumu, woli i uczucia".
Dz. 1103
"Nie jest to rzecz łatwa znosić wesoło cierpienia, a zwłaszcza niewinne. Natura zepsuta burzy się i choć wola i rozum są wyższe ponad cierpienie, bo są w stanie czynić dobrze tym, co im zadają cierpienie, to jednak uczucie robi dużo hałasu i jak duch niespokojny napada na wolę i rozum, lecz widzi, że samo nic nie może, cichnie i poddaje się rozumowi i woli. Jak straszydło jakieś wpada do wnętrza i robi wiele hałasu, chcieć tylko jej posłuchać kiedy jest nie w karbach woli i rozumu".
Dz. 1152

św. Siostra Faustyna
Miłość jest najpełniejszym źródłem odpowiedzi na pytanie o sens cierpienia. Odpowiedzi tej udzielił Bóg człowiekowi w Krzyżu Jezusa Chrystusa.
W Krzyżu Chrystusa nie tylko Odkupienie dokonało się przez cierpienie, ale samo cierpienie ludzkie zostało też odkupione.
Św. Jan Paweł II, Salvifici doloris, n.13;19
Św. Jan Paweł II
Człowiek, który nie stawia czoła cierpieniu, nie akceptuje życia. Ucieczka przed cierpieniem jest ucieczką przed życiem.
Benedykt XVI
Benedykt XVI

Miłość jest kwiatem, miłosierdzie — owocem, a cierpienia ożywczym deszczem na ten kwiat i owoc.
Majestat Krzyża... Spuść na mnie, Panie, deszcz, abym mógł wydać dorodny plon i zanieść go przed Twój Majestat w Niebie.
Ufam, że dzięki Twej Łasce, która wszystko ożywia, uszlachetnia i uświęca, moje duchowe owoce będą miłe Tobie, a dla mnie zbawienne.
Wiem, że deszcz, o który Cię pokornie proszę, jeśli okaże się ulewą, to nie tylko dlatego, iż Ty, Trójjedyny Boże, kochasz mnie Miłością niewyobrażalnie wielką — potrójnie niewyobrażalnie wielką, bo nieskończoną i transcendentną. Również dlatego, że według Twojej Świętej Woli dusza moja potrzebuje wielkiego oczyszczenia i użyźnienia.
Z pokorą, w ciszy serca, dziękuję Ci, Panie, że wciąż troszczysz się o mą duszę jak Dobry Ogrodnik o kwitnący ogród. Wiem jednak, że do pełnego rozkwitu w Tobie wiele mi jeszcze brakuje. Niech Twój Boski plan, jaki względem mnie przygotowałeś, przyniesie błogosławione owoce ku Twojej Chwale na wieczność.
[...]

[mr]
26-07-2007

Boże, Ty mnie doświadczasz, bo mnie kochasz i jednocześnie pragniesz dla mnie samego dobra. Dziękuję Ci, że nieustannie mi to uświadamiasz.
Doświadczenie bywa bolesne nie tylko dlatego, że jestem grzeszny. Również dlatego, bym mógł przyjąć z wdzięcznością to, co dla mnie przygotowałeś.
Bez trudnego doświadczenia, które ma mnie uczyć pokory, nie byłbym przygotowany do godnego przyjęcia Twego daru. Mój egoizm i wrodzona skłonność do pychy skutecznie przesłaniałyby fakt istnienia Twojej bezinteresownej Miłości. Dostrzegam ją w każdej kropli bólu.
[...]

[mr]
30-09-2010

Jakże wielkiej otuchy dodały mi słowa liturgii głoszone wczoraj (w Niedzielę Dobrego Pasterza) w ramach czytania z Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła. "Najdrożsi: To się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia. Do tego bowiem jesteście powołani. Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami" (BT, 1P 2,20b-21).
[...]

[mr]
12-05-2014

"Jedna z najważniejszych prawd głoszonych przez wszystkie religie brzmi: w każdym cierpieniu na świecie w pełni uczestniczy sam Bóg, który w rzeczywistości znosi nieskończenie bardziej dokuczliwe katusze niż my. Oczekuje od nas samorealizacji i spełnienia, a cierpienie stanowi tajemniczy produkt uboczny tego oszałamiającego przyszłego spełnienia" [ 3 ].

28-11-2014

[Jezus do Cataliny]: "Jednakże, moje dzieci, wiedzcie, że powinności i cierpienia przyjmowane jako pochodzące z rąk Boga i w świetle tego nadprzyrodzonego rozeznania, otwierają wam Bramy Nieba. Rozumiecie to wszystko, kiedy spędzacie czas na adoracji przede Mną, ponieważ Ja mówię do waszej duszy, chociaż nie zawsze to odczuwacie. Z tych spotkań wychodzicie z odnowioną siłą, aby stawiać czoło życiu z wszystkimi jego boleściami i upokorzeniami" [ 4 ].

18-10-2015

☙❤❧


Bibliografia

  1. Dz. - Dzienniczek siostry Marii Faustyny Kowalskiej, Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy, Kraków 1987;
  2. BT - Biblia Tysiąclecia (Jubileuszowe wydanie ilustrowane), Wydawnictwo Pallottinum 2011;
  3. E. Alexander, P. Tompkins: »Mapa nieba«, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Kraków 2014;
  4. Tajemnica adoracji w mistycznych wizjach Cataliny Rivas, Wydawnictwo AA, Kraków 2013.

Prawa autorskie
Prawa autorskie
LuxDei.pl

• GŁÓWNAMAPAe-KONTAKTe-KSIĘGADOWNLOADWWWMEANDRYOSOBLIWOŚCIZADUMASBM
REFLEKSJEZAMYŚLENIAMODLITWASUPLEMENTMEDYTACJETRYPTYKDARYSTROFYAFORYZMYMYŚLIRADOŚĆINSPIRACJE
PROCES IHSKONTEMPLACJEADORACJA NSADORACJA KRZYŻAADORACJA GPNMPFASCYNUJĄCYJAKBY W ZWIERCIADLE
GUADALUPENAJUMARTA ROBINZEITUNNIEZNISZCZALNIWOLNI OSTATECZNIE
WARTO PRZECZYTAĆ, POSŁUCHAĆ, OBEJRZEĆFILMOTEKA IFILMOTEKA IIVIDEOTEKAFOTOKSIĄŻECZKA
TIMETE DEUMSZKOŁA PIĘKNEJ MODLITWYTAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJEUCHARYSTIA PRZEDSMAKIEM NIEBATAK NAM DOPOMÓŻ BÓG
SYNKRETOLOGIZMY NIEPORADNIK INTELEKTUALNO-DUCHOWY PROKLAMACJA «LuxDei.StudiumSacrum»


U nas, tj. na LuxDei.pl pliki cookies wykorzystywane są jedynie w celu tworzenia statystyk związanych z liczbą odwiedzin niniejszej witryny.
Odwiedzając nas akceptujesz ten fakt. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat cookies.
© 2007-17 Created & developed by J@cek Lewicki (under the inspiration of the Holy Spirit)

A.D. MMXVII